Logo kryptoregulace

ČNB zjišťuje zájem o licence dle MiCA

Česká národní banka (ČNB) zjišťuje zájem o licence v souladu s novým nařízením MiCA (Markets in Crypto Assets), přičemž vyzývá zájemce o povolení, aby prostřednictvím dotazníku poskytli indikativní informace o své činnosti a zájmu o povolení.
Ilustrace kryptoměny

Na licenční řízení dle nového nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) se musí připravit nejen případní zájemci o povolení, ale i národní dozorové orgány. Česká národní banka tak zjišťuje aktuální sentiment na trhu a chce se na základě průzkumu dozvědět, s kolika žádostmi může v budoucnu počítat.

Česká národní banka aktuálně uveřejnila výzvu zájemcům o získání povolení dle nařízení MiCA a žádá je, aby prostřednictvím vyplnění dotazníku poskytli ČNB indikativní informace o svojí činnosti a zájmu o případné povolení. Cílem ČNB je získat alespoň rámcové informace o počtu možných žadatelů o povolení (licence) dle MiCA a jejich činnosti. Výzva se týká všech druhů povinných osob, například:

  • poskytovatelů služeb souvisejících s kryptoaktivy,
  • vydavatelů tokenů vázaných na aktiva a
  • vydavatelů elektronických peněžních tokenů.

V případě, že uvažujete o získání licence k poskytování služeb souvisejících s kryptoaktivy dle nařízení MiCA, doporučujeme si najít čas a ČNB svůj zájem indikovat. Připravenost dozorového orgánu na případný nápor žadatelů o licence bude zásadní pro včasné zvládnutí a hladký průběh  budoucího licenčního řízení. S vyplněním dotazníku a s přípravou na budoucí licenční řízení vám samozřejmě rádi poradíme.